0
تشخیص باتری اصلی با تقلبی
05
شهریور

تشخیص باتری اصلی با تقلبی

تشخیص باتری اصلی با تقلبی

و خب ما اینجا هستیم تا تفاوت ها و راه های تشخیص رو به صورت کلی بیان کنیم و بگیم که با خیال راحت میتونین انواع باتری موبایل رو از مجموعه سایت ما خریداری کنید

اهمیت خرید باتری اصلی برای موبایل

امروزه استفاده از گوشی های موبایل در حال افزایش است .و روزبه روز هم موبایل های جدیدی روانه بازار می شوند. برای همین هم نیاز به تهیه و خرید باتری های اورجینال بیش از پیش دارای اهمیت می شود. به طوری که عدم توجه به این موضوع خسارات و تبعات جبران ناپذیری برای کاربران موبایل ها به همراه دارد. استفاده از باتری های غیر اصل و تقلبی موجب افت کارکرد و عملکرد دستگاه شما می شوند و در برخی موارد انفجار هم رخ داده و می دهد.

اما چگونه یک باتری اصلی با تقلبی را از هم تشخیص دهیم که با تعویض آن کارایی و کیفیت دستگاهمان کاهش پیدا نکند؟

از آن جایی که باتری گوشی ها در دو نوع داخلی و خارجی طراحی و ساخته می شوند؛ گاهی اوقات تشخیص اصل با غیر اصل بودن باطری سخت می گردد. اما با مواردی که ذکر خواهیم کرد می توان تا حد بسیار زیادی باتری اورجینال را برای گوشی مان تهیه کنیم.

نحوه تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی

راه های مختلفی برای باتری برندهای مختلف وجود دارد که ما قصد داریم دو برند معروف و مهم دنیا یعنی باتری سامسونگ را در این جا مورد بررسی و موشکافی قرار دهیم و به شما نشان دهیم که چه باتری هایی اصل و چه باتری هایی تقلبی هستند. باتری موبایل سامسونگ که در دسته باتری های پرفروش قرارمی گیرد، دارای مشخصه های خاصی است که  خریدار بتواند به هنگام انتخاب با تکیه بر آن ها خرید کند. در ادامه این مشخصه ها را می شناسید که البته برای مابقی گوشی ها قابل مقایسه نیز می باشد

تفاوت در نوشته های روی باتری

بر روی باتری اصلی سامسونگ نوشته های انگلیسی و بر روی باتری غیراصلی (های کپی) نوشته های چینی درج شده اند. که موردی کاملا مشهود است و شما می توانید به راحتی زمان خرید آن را متوجه شوید.

تفاوت آیکون های هشدار

آیکون های استفاده شده روی بدنه باتری های اصل و تقلبی با هم فرق دارد. هم چنین در گوشی های سامسونگ یکی از مواردی که باید توجه کرد نوشته near field communication بر روی برچسب باتری است . اگر این نوشته بر روی برچسب باشد، پس باید فلت NFC هم بر روی باتری قابل لمس و رویت باشد. راه دوم تشخیص داشتن نوشته ی هک شده SAMSUNG بر روی سل باتری است که این سل بهترین سل استفاده شده در باتری های سامسونگ است.

تفاوت قرارگیری کانکتورهاور

کانکتور باتری اصلی سامسونگ باید فرورفته باشد و نباید از مکانش بیرون زده باشد. اما باتری تقلبی کانکتور منحنی و حالت بیرون زدگی دارد. این تفاوت در باتری های کپی و اورجینال خیلی واضح تر به چشم می رسد ولی شاید در نگاه اولیه و بررسی نسخه اورجینال و های کپی تفاوت چندانی حس نشود.

تفاوت وزن باتری

باید بدانید که وزن باتری های اصل و تقلبی با یکدیگر متفاوت است.  بدین معنی که وزن باتری های اورجینال از نوع های کپی بیش تر می شود. در باتری G530 سامسونگ نوع اورجینال دارای وزن 43 گرمی است که 7 گرم از نوع های کپی بیش تر است.

حرف آخر

با توجه به گسترش  فروشگاه های اینترنتی و نیاز فراوان به بستر خرید آنلاین باتری های موبایل با کیفیت های مختلفی به فروش می رسند. که در برخی موارد متاسفانه اصل نیستند و خریدار را دچار خسران می کند. برای همین این مقاله که با موضوع تشخیص باتری اصلی با تقلبی رو پیشنهاد میکنیم که حتما مطالعه کنید .

توصیه ما به شما مشتریان عزیز فقط استفاده از باتری های اصل سامسونگ یا شیائومی یا نوکیا و … است که به طور اختصاصی برای محصولات خوده گوشی طراحی و ساخته شده اند. تهیه باتری های تقلبی  شاید در ابتدا به خاطر قیمت کم تر برای شما بسیار باصرفه باشد اما قطعا در ادامه ضررهای زیادی به دستگاه وارد خواهدآمد. و در برخی مواقع اشتعال باتری موبایل صورت بگیرد که خیلی خطرناک و ناامن است.

انواع باتری موبایل

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد لحظه ای برای شما